Maturitní otázky pro porozumění obsahu textu

Přečtetě následující texty a odpovězte na otázky pod každým z nich
(za každou správnou odpověď 1 bod)
Lze odpovídat i na hlubší smysl textu, třeba vysvšetlit jak daleko je Letohrad od Ostravy.
jak dlouhý by musel být Baťův kanál aby měl něco společného s Prostějovem. Kilik ministrů je třeba vyměnit aby byl dostaven, když víme, že jedna výměna ministra neurychlí výstavbu ani o den, výměna dvou také ne.
Kolik by najezdily sanitky mezi Čunkovou nemocnicí a litvínovským zimákem, kdyb všichni pacienti chtěli na hokej?
Počítejme dva pacienty na sanitku, zřízence a řidiče zanedbejme. doplňující otázky – Pojedou sanitky přes D1? Stihnou v tom případě Litvínov v extralize?

V případě poteciálu vysvětlete Poissonovu rovnici.

Tyto doplňující odpovědi budou přičteny k vašim maturitám ze zeměpisu, matematiky a fyziky

Nyní tedy testy:
Školky tam chybí, protože jsme téměř je vyřešili. A já když jsem vyzval lidi, tak jsem dostal z té Ostravy, tam se to nepovedlo, myslím starosta Letohradu mi psal. Osm a půl miliardy jsme tam transferovali z evropských peněz. Řešíme ty skupiny. Vaše kolegyně mě tady interpelovala, tak školky tam nejsou, to by byl potom samozřejmě seznam tisíců.

1) Chybí tam školky, nebo jsou už téměř vyřešené?
2)Co autor dostal  z Ostravy?
3) Dostal Letohrad osm a půl miliardy z evrospkých peněz?
4) Co jsou to evropské peníze?
5) Tak jsou ty školky nebo ne?

Jak vznikl ten seznam? No ten seznam vznikl tak, že jsme oslovili, všechny resorty to daly, všechny naše státní organizační, hejtmani, oslovili jsme primátory, a kdo nám to nahlásil, tak jsme to tam dali, a samozřejmě já jsem rád, že jednotliví ti účastníci s tím pracují. Takže teď jsme otvírali, tedy začínáme stavět ten Baťův kanál, tak tam mají za 1,9 miliardy do roku 2030. Primátor Prostějova mi říká: Není tam oprava zimního stadionu za 168 milionů. Někteří protestovali, že to tam mají, no tak to dáme pryč. To přece není problém. Ale toto není, toto je nástroj na to teď konkrétně, abychom připravovali rozpočet roku 2021.

1) Kdo a kam co hlásil?
2) Je už Baťův kanál hotový?
3) Je tam prostějovský stadion nebo není?
5) Je to vůbec problém?
6) Je, nebo není to nástroj?

Dneska jsem byl ráno v Litvínově. Chtějí do stadionu 555 milionů. Tak jsme se domluvili, že by majitel, Unipetrol, mohl dát stovku, primátorka, nebo starostka stovku, kraj dvě stovky a stát možná stopade. Ano? A těch stopade potom já musím dostat do rozpočtu. A pokud pan hejtman Čunek bude stavět nemocnici, asi ji tady má, no tak si ji postaví. Takže to je pracovní nástroj a sumář a potenciál naší země, protože zkrátka jednotliví ministři o tom ani nevěděli, co tam mají. Nevěděli. Ano?

1)Kolik bude Litvínovu chybět, pokud to nedostane do rozpočtu?
2) Má, nebo nemá Čunek nemocnici
3) Jak čunkova nemocnice pomůže Litvínovu?
4)Věděli ministři co tam mají?
5) Kde a co měli mít?

Usnesení vlády 2002, rekonstrukce zámku Litomyšl. A co jako? No nic! Pokud to ten ministr nenarve do rozpočtu, tak tam není. Takže ty podklady dávali všichni a s tím se bude pracovat, bude se to měnit, a pokud samozřejmě někteří protestují, že tam něco je, tak to dáme pryč. Takže to není zákon. To je vlastně potenciál naší země a já myslím, že je to dobře a že s tím pracují ti primátoři, hejtmani. A teď já samozřejmě s tím pracuji, hlavně se věnuji nemocnicím, protože jde o to cash flow.“

1)Kde v Litomyšli je zámek a co?
2)Kdo dával podklady?
3)Kdo je dal pryč?
4)Je to zákon nebo potenciál
5)O co jde v nemocnicích?