Tak nám shořela katedrála. Krásná katedrála. Sice stále nevíme co se stalo, a ani to nikdo ještě nemůže vědět, ale přesně víme co se nestalo! Ani česká media nezklamala, stejně jako po útoku v Christchurch, naprosto přesně palcovými titulky oznámili občanům, kolik jim hrozí let, pokud dají najevo svůj názor. Naštěstí tyto hrozby neplatí pokud je v podezření Rusko, tolik kriminálů tu nemáme. Mě osobně, být stavař, by zajímalo kdo stavěl to lešení kolem katedrály. A zajímavá je ještě jedna věc, soukromé firmy a jednotlivci již začaly posílat peníze na opravu skvostu, politici zatím slibují, zde také žádná změna.
Dále se také probírá soud, který vede ČSSD s dědici advokáta Altnera. Doufám, že socani ochutnají kašičku, kterou svým občanům, včetně nezletilých  po léta servírují. Ta různá nesmyslná penále a poplatky dohnala i je.  Málokomu bych to přál víc.
Svobodní vstoupili do boje o obhajobu mandátu v evropském parlamentu. Na to, jak nikoho údajně nezajímají se dost probírá podoba jejich kampaně. Většinou je to z řad bývalých členů, kteří ponejvíce kritizují to, že za nás vede kandidtátku „nestraník“, nu většinou tito lidé byli ve straně tak půl roku a pak se nebojí dávat rozhovory o tom, jak se strana změnila, a tak tedy nemohou znát Vítka Jedličku, zakládajícího člena a dlouholetého předsedu svobodných v Hradeckém kraji, který mimochodem byl i na minulé kandidátce do EP. Dále je děsí  slova o reformě EU. Kdyby si přečetli články, knihy a rozhovory za posledních 10 let, co strana existuje, tak by zjistili, že říkáme v podstatě směrem k EU to samé. Ve zkratce, pokud by se povedlo vrátit EU před „Lisabon“, měli byste od Svobodných pokoj, co se týče EU, nadále bychom se rvali jen o nižší daně a větší svobody jednotlivce. Ale mnoho lidí chce jen jednu buzeraci ze vzdáleného Bruselu nahradit tou „naší“ .
Muslimy si chceme zakázat sami! Facebook si zregulujem sami! pak není divu, že zjistili, že Svobodní nejsou stranou pro ně. proto tedy pokud jste někdy četli náš program, nezměnilo se na něm asi zbla.
S EU souvisí i další „aféra“ – dvojí kvalita potravin. Některé firmy vyvážejí výrobky pod stejným názvem, ale s naprosto jiným složením. pochopitelně i ti největší bijci EU najednou volají po zásahu komise, parlamentu a kdoví koho a jsou rozladěni, že tyto orgány nic nezmůžou.  Nezmůžou, protože jsou obecně na nic. jediné co výrobce donutí k nám dovážet nutelu z oříšků jako v Německu, je to, že si zákaznici šizenou nutelu nekoupí. pokud vám opravdu vadí dvojí kvalita potravin, nevolejte po zásahu politika, ale přesvědčujte lidi kolem sebe ať to nekupují. Vzpomínáte na povyk kolem křehčeného masa? Pro mladší, nebo naopak zapomnětlivější, kdysi výrobci do masa vpichovali vodu se solí a jinými látkami, aby nabylo na objemu, a protože i přes vysoké vodné a stočné je pořád litr vody levnější, než kilo masa, dost na tom vydělávali. Pochopitelně i tehdy se volalo po zákazech kontrolách a podobně. A pochopitelně opět zbytečně. co se však nestalo. Našel se jeden kuchař, obklopil se partou lidí a začali lidem ukazovat jaké hnusy jedí a že vlastně platí za vodu, lidi omezili spotřebu tohoto výrobku a světe div se, obchody přestaly toto maso nabízet, a výrobci pochopitelně vyrábět. Stejně tak by to dopadlo si nutelou, fantou a podobně. Ale dokud to budeme kupovat, budou nám to nabízet. Bylo by hezké, kdyby to tak nebylo, ale svět prostě takhle funguje….