Běhen týdnu okolo velikonoc se stalo tolik věcí, že je tězké o nich psát. Tedy je to těžké pro někoho, kdo má rád informace, ještě težší je to pro někho, kdo má rád ověřené informace. Takže to bylo snadné v postatě jen pro českou televizi. Katedrálu zapálil, zkrat, případně lempl řemeslník a na Srí Lance utočili zdivočelí budhisté. Budiž jim přičteno ke cti, že alepoň zatím používají termín křesťané a ne uctívači velikonoc, to se na ně asi uctívači černého kamene budou třošku zlobit.
pochopitelně je možné, že za požár v Notre Dame může technický problém, a nebo že si budhisté na špinavou práci jen najali zoufalé muslimy, kteří po studiích v Evropě a zoufalém životě bohaté smetánky doma vezmou zavděk každou nabídkou, jen je problém, že to v ČT „věděli“ tak brzo. To nám pamětníkům něco připomnělo.
Kolem Notre Dame se vzedmula velká vlna odhodlání katedrálu co nejprve opravit, sešlo se až nekutečné množství peněz. ale v socialistických hlavičkách opět zablikal rudý alarm. co mají co bohatí platit přímo opravy, když mohou odvádět vyšší daně a my, soudruzi rozhodneme jak a co co se opraví, pokud tedy něco.
Prý by bohatí meli více přispívat „vobyčejnem lidem“. Marně dumám nad tím, proč by peníze na opravu chrámu nakonech neskončily právě u toho „vobyčejnýho“ tesaře, kameníka, či jiného řemeslníka. To je totiž charita zabalená do důstojnosti. A proto se koministům nelíbí, oni chtějí být ti „hodní“ kteří kameníkovi dají peníze někoho jiného rovnou formou podpory, pobídky, či dotace a on jim pak za to bude vděčný a bude je volit.  Podobně nesmyslně se chovají tito levicoví zloději i v otázkách pomoci chudým státům. Oč více by zemím v africe prospělo, kdyby tam bohatí, a ano z jejich pohledu je bohatý i ten chudy kameník od matky boží , jezdili na dovolenou, utráceli tam peníze. Tamní zemědelci by mohli vyvážet do našich končin jejich výpěstky bez omezení kvótami a cly. Ale opět stejný problém, socan by nebyl ten „hodný“ kdo dává, a fotí se na konferencích a kacích pro „pomoc“ chudým. A nemusíme tak vysoko, podobné scény se odehravjí téměř pro každé kulturní, či sportovní akci i na místní úrovni,. Starosta, promátor, či hejtman podpoří velkoryse nějakou akci, dostane VIP vstupenky, možnost se zůčastnit a už skoro nikomu nedochází, že si tuto výjímečnost kupuje za peníze, které před tím vzal všem.
Bohužel mnoho lidí už to bere jako samozřejmou součást našich životů. zkuste někdy sousedovi ukrást auto, prodat ho, polovinu peněz vyplatit sousedovi a za zbytek uspořádat závody dětí na tříkolkách. Myslím, že by soused nadšený nebyl i kdyby děti měl a závody tříkolek ho opradu bavily. Vy byste šli poprávu sedět, hejtmanovi na kole, nebo ministrovi ve VIP lóži GP Brna však zatlekáme, protože se „postarali“.
Kdyby se každý staral hlavně o sebe a své blízké, bylo by postaráno o všechny, a to je přesně to, co takoví lidé nepotřebují. Proto nashle u nějaké dašlí pěkné akce, kterou „podpoří“ nejaký ten místní potentát, tam totiž podobné uvažování začíná.