Zmrzlí muži včera Pankrácem zahájili svou krátkou vládu.
My, co chceme aby Pankrácem skončila i jiná, podstatně delší vláda, se opět sejdeme na náměstích po celé republice.
Zdaleka nás nespojuje jednotný politický pohled na problémy, ani společné vize budoucnosti. Dokonce bych za sebe mohl říct, že ve většině názorů a projevů zaznívají věci, které jsou naopak příčinou toho, proč v premiérské funkci máme toho, koho tam máme. Ale přesto v době mezi volbami, je demostrace jednou z mála možností, kterou občan má k vyjádření nesouhlasu s činy jistě demokraticky zvoleného politika.
Proto tam budu, i když z pódia opět zazní bláhové naděje na to, že moudří muži (a dnes už pochopitelně i minimálně povinně z 50 % ženy) z Bruselu, nás zbaví člověka, kterého jejich systém vykrmil, ochraňoval a v době kdy vyrostl o něj dotacemi stále pečoval. Ne, opravdu nás evropské volby Babiše nezbaví, a abych byl upřimný bylo by to i velmi nebezbečné, pokud by to tak mělo fungovat.
Takže pro mnoho lidí na tom náměstí budu za ideologicky rušivý element, se kterým by nejraději zatočili podobně jako s Babišem. Ale přesto se s nimi bok po boku proti premiérovi postavím.
Nebudu už používat příměr k Churchillovi, který se musel spojit se Stalinem aby porazil dalšího socialistu, to by znelo moc namyšleně a velikášsky.
S dnešním příměrem se vratím k historicky bližší době a geograficky mnohem blíže. Škroupovo náměstí Praha 10.prosince 1988.
Tehdy se na tom náměstí také sešli trockisté, socialisté a další lidé vyznávající různé směry a názory. Tak se mohlo stát, že spolčně proti režimu vystoupili lidé jako Uhl, Havel, ale třeba i Benda (ten starší), kteří by se jinak u piva zhádali do bezvědomí a později se také tak několikrát stalo.
Jsou chvíle, kdy prostě pod jedním praporem musíte stanout i s lidmi, o kterých víte, že by vás nejraději utopili na lžíci vody. Ale přece proto, že ty demostrace pořádá někdo, kdo si o mě nemyslí nic dobrého, ale tento cíl máme společný nezapomenu na to, že 30 let po revoluci vládu řídí práskač StB , komunista a obžalovaný podvodník, kteýr navíc silou své politcké funkce ovlivňuje vyšetřování své osoby.
Proti takovému premiérovi vystoupím rád po boku s kýmkoliv!!
V politice často máme tendence se rozejít na naprostých banalitách a pohříchu na osobních antipatiích a i proto tu máme na každé straně názorového spektra 5-6 stran, které nejprve bojují mezi sebou aby pak tváří v tvář silnějšímu soupeři stála torza těch, kteřá náhodou uspějí a silou 2-3 poslanců hřímají proti mase 60-70 hlasů jednotnějších vítězů.
Jsou chvíle a okamžiky, kdy se v rámci řešení velkého problému, musíme přenést přes rozpory v názoru na řešení problému jiného.
A to je pro mě právě dnešní demonstrace.
Já tam toho doačního vyžírku a práskače  prostě nechci!
Proto prosím přijďte taky.