Padla facka na sále…
Internetovým prostorem opět víří nějaká facka s politickým podtextem.
Nejsem sněhová vločka, pár ran jsem v životě jak dostal, tak dal. O některých si dodnes myslím, že sedly tam kam měly, o některých ne. Tak to v životě občas chodí, že se situace vyhrotí a posledním argumentem je agrese. Není to dobře, nemělo by to tak být, ale život takový je. Může se nám to nelíbit, tisíckrát si můžeme říct, že lidé by se mezi sebou bít neměli, ale je to podobný povzdech, jako že by někdo měl mít vyšší plat.
Co je však smutné a vypovídá to o naší společnosti více, než by nám bylo milé, je to jak se o té poslední facce referuje na těch “Internetech”.
Ta facka sama o sobě byla možná na místě, nevím. Nechce se mi hledat linky na články , kvůli kterým spor vznikl. Tedy přečíst si projev paní Procházkové a potom to, jak o něm sputnik psal a jak moc vyznění projevu změnil, a jak potom novinář provokoval na místě. To není ani moc podstatné.
Jak paní Procházková, tka Sputnik zastávají jasná stanoviska, předem jasná a očekávatelná a to si myslím ,že je tak jak má být. Nevadí mi novináři proruští, protirušstí, unijní, neunijní migrační, levicoví, pravicoví… dosaďte si za to cokoliv je libo. Když čtu idnes vím, že se dočtu o premiérovi jen to nejlepší a naopak v deníku N asi ne. Je mi to milejší než hra na nezávislost a vyváženost. Nejsem prvok, závěry si vytvořím sám po přečtení. Nepotřebuji vyváženého novináře, který mi řekne co je ten správný názor.
Co je však děsivé jak jenda strana rychle přispěchala s názorem, že je dobře, že ten novinář dostal přes papulu. Ale ne proto, že byl sprostý na ženu. Proto, že píše do určitých novin!!
To je cesta do pekel! Jakmile si totiž ospravedlníme facku za názor, co ospravedlníme, jakmile ji začneneme chválit, jsme na nejlepší cestě do Německa 20. A 30 let. Kdy Spartakovci a Freikorps považovali také za správné za názor střílet. Namítnete, že facka není střelba a budete mít pravdu. Ale násilí má tu vlastnost, že má tendenci růst. Teď nevadí facka, za týden rána pěstí, pak nebude vadit za názor vazba a časem poprava. I to jsme tu již zažili a ještě nedávno někteří oslavovatelé bití novináře sputniku mosili trikolŕu s provazem jako připomínku nesmyslnosti násilí kvůli názoru. A nemusíme tak daleko do hostorie a k doktorce Horákové, to je extrémní příklad a uznávám, že přehnaný.
Ale vzpomeňme si na vlnu buď rozhorčení, nebo naopak nadšení nad podobnou strkanicí ve které byl hlavní aktér poslanec Feri.
Možná si tehdy tu fakcu taky zasloužil protože se choval jako vůl, podobně jako ten novinář. Nevím to ani v jednom případě. Ale prosím nikdy neříkejte, že si ten, nebo onen facku zasloužil za to, jaký názor má!
Může mi být odporné, co sputnik píše, nebo Feri říká. Ale nikdy bych neřekl, že za Feriho podporu migrace by si zasloužil zbít.
Takže je mi líto, ale ti kdo schvalují tu facku novináři sputniku jsou stejní jako ti, kteří se tak radovali z nakládačky Ferimu.
A ne není v tom rozdíl, když je vám jeden názor bližší a považujete ho za správný.
Takže vítejte v jednom klubu, já se k vám ale s dovolením nepřidám.
Ke svobodě slova prostě patří to, že někdo říká hnusné věci. Vlastně je tu jen kvůli těm hnusným věcem. Svobodu říkat jen to, co je správné jsme tu už měli a děkuji nechci.
Zkuste se nad tím zemyslet, až zase někdy řeknete “On si to za to co píše vlastně zasloužil”.
Jak říkám, možná si tu facku fakt zalsoužil, ale rozhodně ne za článek, nebo nějaký projev, ale za to jak se choval. (Jak Feri, tak ten ze Sputniku)