Kdybych chtěl být vulgární, bude odpověď na dvě slova.

Ale protože všichni kdo mě znají vědí, že jsem slušnější brácha Mirka Dušína, pokusím se odpověď najít spolu s vámi.
„Byznysplán“ radnice je snadný a jednoduchý jako žebřík.
Koupí se kýbl modré barvy a tam, kde se zdá že lidí chtějí parkovat se udělá modrá čára. Lidem, kteří tam bydlí, se sdělí, že pokud chtějí parkovat musí zaplatit 2 000 na rok jinak mají smůlu.
Kartička platí jen pro ten jeden, v mém případě například 50 metrový úsek. Na ten se vydá povolení pro 12 aut. Aritmeticky to vychází, protože kdosi, asi odborník ví, že auto má asi 4 metry na délku tak se tam nějak napasují ne?
Takže si za ty 2 tisíce zvyknete nato, že denně hrajete známou hru se židlemi, kterých je vždy o jednu méně než účastníků hry. Zde je problém, že do hry o židličky(ne o trůny) se tu a tam zapojí i nějaký ten přespolní řidič, kterému je barva čáry celkem jedno, takže třeba parta polských turistů, bažících vidět radnici, zabere v klidu další tři místa.
Ale co, nějak to začne fungovat, tak asi přijde na radnici někomu nudné, že něco funguje a začne plánovat zpestření hry. Třeba čas od času nám na místo dá ceduli, že proběhne natáčení a že tam nemáme co dělat třeba posledně to byl měsíc, z toho filmaři parkovali asi týden a ještě jinde.
Ale ok značka tam bývá tak týden předem.
Ale k dokonalosti to dovedla radnice tento víkend. Zvěsti o uzavření souběžné ulice obyvatelé naší ulice jistě zaslechli, možná se pozastavili nad tím, že to je zase na půl roku, jako posledně ulice Dr. Horákové(mimochodem před měsícem opět rozkopaná), ale už si tak nějak zvykli na to, že na radnici se teď více řeší to, jestli primátor jde na pivo, nebo jestli Franta nehází do automatu nějak moc peněz a že by se před tím měl ochránit.
Takže si v duchu probrali objízdné trasy jak se dostat k domu a „těšili se na příjemný půlrok s rekonstrukcí.
Ale kampak na radnici!
Holenkové takhle jednoduché, že by to bylo? To byste ani nevěděli, že radnice je plná lidí, kteří myslí na vaše blaho. To vám v den uzavření dáme zákaz vjezdu i do vaší ulice! Když opravujeme ulici vedle, bylo by přece nebezpečné kdyby byl provoz i v té souběžné!
Tedy nebezpečné by to mohlo být jen pro obyčejné lidi, takový autobus, nebo taxík to jsou jiní kofři, ti se vytočí i v jednosměrce a tak jim dáme výjimku a bezpečnosti bude zase o něco více.  A co s lidmi, kteří bydlí a platí si parkovné?
Co nám je do nich! Proč bychom je za směšné 2 tisíce třeba jen informovali, nebo jim nedejbože třeba zajistili náhradní parkovaní.
O vrácení peněz ani nesním, je mi jasné, že ty byly utraceny ještě dřív, než jsem si kartičku dal za okno.
Nu dobře to vedete chlapci, dobře.
Už je čas na změnu a aby bylo lépe….