V poslední době se množí překvapení nad zveřejněnými průzkumy volebních preferencí. Mnoho lidí se diví preferencím ANO a nevěří jim.
Já ano, stačí sledovat diskuse na facebooku, nebo na novinkách, či jiné diskuse.
Nejméně polovině národa tahle vláda vyhovuje. Dává jim obraz nepřítele a zároveň nástroje jak proti němu bojovat. Je postavena na tom, že kdo je dospělý a je schopen o sobě rozhodovat sám, je přinejmenším podezřelý.
K tomu podle debat s lidmí je asi 70 % lidí přesvědčeno, že ve svém okolí má jen blbce, kteří nevědí kdy, co a za kolik mají kupovat, na co se dívat, či jaký sport mají dělat. Na toto vše dává tato vláda odpověď a jednoduché řešení.
Ony ji dávaly i ty předchozí, jen se za to trochu styděly a nedávaly to najevo tak okatě. TOP 09 i ODS horovaly také pro registrační pokladny, snižovaly se „paušály“ pro živnostníky, daně se za jejich vlád nejen zvyšovaly, ale i vznikaly nové. Ale vždy to tak nějak stydlivě halili do hávu nutných opatření.
To tato vláda nedělá, otevřeně deklaruje, že kdo je nezávislý na státu musí nutně stát okrádat a protože takových lidí je čím dál méně, není divu, že ostatní na tuto argumentaci slyší.
Takže víme proč lidé volí tuto vládu.
Ale proč tak klesá ČSSD?
No protože je vládě v pozici Nečase v té minulé. O ní také všichni mluví jako o „Kalouskově“ vládě. Tak si volič řekne, vláda mi vyhovuje, ale proč bych měl volit slabého Sobotku, když to kabrňák Andrej zařídí!
Proto má ANO tak drtivý náskok.
Někde or roku 1998 se v téhle společnosti dělá vše pro to, aby živnostníky a malé firmy pomalu drtil moloch byrokracie a zákonné džungle. Andrej jen přidal lidem do ruky kladivo v podobě možnost udávat. Udávat se dalo i dřív, ale udání šlo smést ze stolu s tím, že udavač neví jak přesně podnikatel fakturuje a jiné detaily.  Teď stačí nedat lístek, vidět někoho kouřit a udání je podložené a snadno uchopitelné!
A když už máte v ruce kladivo, pak celý svět vypadá jako hřebík…