Tak prý jsme ve válce, hřímá se od řečnických pultíků a deklamuje se, jak jsou policie a tajné služby připravené k opatřením.

Ne!
Lituji, ale nejsme ve válce!
Ocitli jsme se pod palbou. Válčit začneme, až jasně definujeme nepřítele a cíle té války.

Bez těchto minimálních předpokladů tuto válku nikdo nikdy nemůže vyhrát.

Kdo je nepřítel?
Je to organizace zvaná islámský stát? Podle mě ne. Teror začal dávno před tím, než za podivných okolností tento útvar vznikl.
Je jím islám jako takový? Tato myšlenka je v těchto dnech velmi populární. Ale také si to nemyslím.
Islám je jednoznačně na vrcholu svého misijního tažení a mnozí jeho vyznavači jednoznačně odmítají nás styl života a svobody, které jsme si krví našich předků vybojovali.
Až potud s bojovníky proti islámu plně souhlasím. Na rozdíl od nich si nemyslím, že je cestou zakázat islám, nepovolovat islámské bohoslužby apod.
Stejně jako v dobách teroru IRA ve velké Británii nebyli vyháněni Irové, není řešení určit náboženský nebo rasový klíč na deportace, či zavírání lidí.
Tomu se ale nemůžeme vyhnout, chceme-li problém opravdu řešit. Opravdu zde nemohou žít lidé, kteří otevřeně tvrdí, že náš způsob života je pro ně nepřijatelný a tvrdě se proti němu vymezují.
Politici nám dlouho tvrdí jak tajné služby „islamisty“ monitorují. Pokud opravdu svá slova o válce myslí vážně, musí být všichni tito evidovaní a sledovaní lidé postaveni před soud a patřičně potrestáni.
V případě, že jde o cizince, pak deportováni.
Budu se již únavně opakovat, ale na nic z toho není třeba zvláštních opatření, stačí opravdu důsledně dodržovat již platné zákony.
I v našem trestním zákoníku jsou na to potřebné paragrafy, tak nepochybuji, že je tam mají i Francouzi, Němci a další státy. U nás je to §311.  Kde je za teroristický útok 5 až 20 let podle závažnosti.
Stejně tak je myšleno i na toho, kdo k takovému jednání veřejně podněcuje, nebo kdo takové jednání, teroristu nebo člena teroristické skupiny finančně, materiálně nebo jinak podporuje, či jím jen vyhrožuje.
Takže páni ministři a velitelé. Přestaňte mluvit o válce a začněte bojovat. I z otevřených zdrojů lze snadno identifikovat a usvědčit mnoho islamistů přinejmenším z podpory, podněcování či vyhrožovaní. Věřím, že tajné služby a policie mají i pádnější důkazy, na základě kterých mohou začít okamžitě jednat.
Na obvyklou výmluvu, že to není snadné, mohu jen odpovědět, že porazit nacistické Německo také nebylo snadné, a když to někteří politici nedokázali pochopit, byli nahrazeni jinými, kteří se toho nebáli a jasně svůj cíl vyhrát válku deklarovali.
Je na čase přestat o válce mluvit, ale začít bojovat. A není třeba ty kteří po tom volají označovat za fašisty, rasisty a jinak je dehonestovat. Zrovna tak není potřeba označit miliardu a půl lidí za zločince.
Vymáhejme a dodržujme naše zákony. Ale vymáhejme tvrdě, rychle a efektivně. Jestli toto páni politici nedokážete, velmi brzy přijde to, před čím tak rádi varujete.   Zatím jste u svých pultíků směšní a téměř nikdo vás již nebere vážně, pokud nezačnete jednat, budete přímými viníky toho, co přivedete na svět a čím déle budete s činy otálet, tím ošklivější bude to, co přijde místo vás. Stačí otevřít učebnice dějepisu.