Svoboda slova…
Jeden z naléhavých požadavků listopadu 89. Dočkal se celkem záhy naplnění. opravdu tu byl doby, kdy svoboda slova nebyla nijak omezována. Vznikaly pořady jako Česká soda, v hitparádách se objevovaly do té doby nevídané zjevy jako Tři sestry, nebo Orlík. Dokonce i zastáncům komunismu nebylo upřeno právo říkat, že Jakeš s Husákem bylo to nejlepší co mohlo Československo potkat.

Ale jak to tak bývá, pokud máte opravdu nějaký názor, zcela jistě se objeví někdo, komu váš názor bude připadat úplně debilní a začne proti němu urputně bojovat. Potud vše v pořádku, do doby, než si na svůj boj přitáhne stát a jeho aparát jako klacek. A za „debilní“ názor nezačnou létat jen nadávky, argumenty a možná sem tam i facka od oponenta, ale pokuty, podmíněné i nepodmíněné tresty.
Srdce mnoha lidí se zatetelí jak se povedlo nesmyslný a nebezpečný názor zadupat do země.
Má to ale kromě morálních aspektů (prostě kdo někoho nechá zavřít za názor podle mě do slušné společnosti nepatří) i další nečený dopad.
Jestliže nenecháme mluvit třeba zastánce komunismu nebo fašismu, nepoznáme jejich cíle a praktiky.
No a? Chce se říct, koho zajímá názor debilního fašouna?

Měl by nás všechny.

Jedním z prvků fašismu je třeba to, že ač výrobní prostředky nadále patří majiteli, stát, který je pro fašisty totéž co Alláh pro muslimy, má právo zákony a vyhláškami ovlivňovat chod podniku, platy, výrobní sortiment i smlouvy se zaměstnanci.
Suchá teorie že? V Itálii i v Německu to sice kdysi tak bylo, ale tamní náckové a fašouni dostali po právu za uši a už to nikoho nezajímá

Opravdu?

Co jiného je naprosto nabobtnalý zákoník práce? Který v některých paragrafech ukládá i naprosto nesmyslné povinnosti zaměstnavateli.
Co jiného je například stanovení kvót na některé výrobky?
Co jiného je třeba nařízení, že restaurační kuchyni nesmí být nástěnka aby nespadl připínáček do polévky?

Toto všechno jsou pozůstatky fašismu. Ale my to nevíme, fašistům jsme zavřeli ústa, takže se musíme spolehnout na to, co o fašismu říkají jen jeho protivníci. A ti nám řeknou že fašismus jsou pochodně, pochodové písně a hajlování.
Takže pozvolný nástup takové ideologie nepoznáme, protože se o ní nesmíme bavit.
To je velké, možná to největší zlo omezení svobody slova.

A hlavně pozor, pokud už chcete použít stát jako klacek, nezapomeňte za klacek mívá dva konce.
Vzpomínáte na nadšení levicových spolků z velké akce, kterou vyhlásila Fisherova vláda proti „pravicovým“ extremistům?
Tak teď došlo i na ně a druhý konec klacku dopadl i na ně.

Minulý týden byli obviněni známí levicoví anarchisté ze stejných zločinů jako již mnohokrát jejich „fašounští“ nepřátelé. Je mezi nimi i Tomáš Zelený (to je ten, kdo nazval Šlachtu ušatým traktoristou)
Takže ač s jejich názory naprosto nesouhlasím(možná až na toho traktoristu) jsem ostře proti jejich policejnímu stíhání jen za šíření jakéhosi pamfletu, nebo dokonce, jak stojí v obvinění, že doma měli anarchistickou literaturu!!
Braňme svobodu slova i těm se kterými nesouhlasíme, jednou to od nich třeba  budeme potřebovat také!