Předem pro jistotu upozorňuji, že nemám nic proti přesunu spojeneckých jednotek.
Koneckonců, třeba v Čáslavi (nebo tedy v Chotusicích) taky zrovna jsou, jen nemají transportéry, ale ojrofajtry a honí své železné oře po naší české obloze.
Co mi vadí je teatrálnost a zbytečnost celého toho dragounského spektáklu. Rusy jistě neohromí informace, že skoro po roce od připojení (zabrání, odtržení, či okupace) Krymu dokáže americká armáda zvládnout přesun po vlastní ose, navíc směrem od Ruských hranic.
Hranici ČR také netřeba testovat na prostupnost pro vojenskou techniku, jen za posledních 100 let byla různými armádami uznána za prostupnou více než dostatečně.
Je to podobná propagandistická akce, jaké na nás valilo politbyro a různí agitátoři před rokem 89.
I tehdy jsem měl velké problémy, když jsem nazval Marxe a Engelse Čukem a Gekem, když jsem k výročí VŘSR nakreslil na nástěnku dnes by se řeklo komix a i jinak dával najevo, že jsou mi podobné akce k smíchu.
Na serveru tn.cz se objevil článek, který popisuje jak se správně při průvodu ehm při průjezdu spojence chovat.
Takže jsme se vrátili do dob, kdy se opět využívá paragraf o výtržnictví a osobám s jiným názorem se hrozí odnětím svobody až na 10 let?
Hodit vajíčkem po tanku je za 2 roky, po prezidentovi hrdinství? Opět se měří různým metrem?
A opět „všichni rozumní“ lidé vidí jak je třeba se s výtržníky a odrodilci popasovat?
Opravdu jsme tohle chtěli? Je třeba zase z lidí dělat blbce?
Má-li být válka a jedna z mocností to k ní dovede, nemáme sebemenší šanci tomu ani zabránit, ale ani nijak výrazněji pomoct.
Proto nesnáším ruskou propagandu omílající jejich touhu po míru a neustále zmiňující klacky, které NATO klidnému dobrotivému medvědovi hází pod nohy při jeho snaze konat dobro.
Ale u rusáka máloco překvapí a i díky věku mám v hlavě slušně nastavený „antispam“ na Ruskou propagandu.
O to víc mi ale vadí propaganda americká, k USA a Británii jsme vzhlíželi jako k idolům svobody a demokracie. A najedenou mi do hlavy proudí podobné bláboly, jaké jsem slýchával od politruků na PŠM(nebudu vysvětlovat, jistě tuto zkratku brzy znovu pochopí všichni). Jistě, mezi Ruskem a USA je propastný rozdíl co se týče svobody a demokracie, ale navenek se obě velmoci začínají dost podobat SSSR a to i vnějším projevem.
Rus chce chránit ruské menšiny a národní zájmy i aktivací jaderného arsenálu, Američan zase zavede demokraci i za cenu rozbombardování osvobozované země na cimpr campr a vyzbrojením prvního joudy, který se přihlásí jako spojenec i kdyby těsně před vyfasováním M16 spálil vlajku USA jako ďáblova spojence a hned s ní zastřelil velvyslance USA, bude nazývat bojovníkem za svobodu.  Jak mi top připomíná hrdinné bojovníky OOP nebo MPLA na které se po školách vybíralo po dětech po desetikoruně.
Proto milí spojenci, pokud se vracíte v době míru ze cvičení zaplachtujte tanky i transportéry, navagónujte je a v klidu dojeďte na domovskou základnu.  Pokud dojde k napadení člena NATO, budu vděčný, pokud se mu vypravíte spolu s našimi vojáky na pomoc, ale i pak je přesun po vlastní ose pitomost.
Ale prosím, nečekejte jásající davy a šeříky. Na ty je čas až po vyhrané válce. Respekt a vděk si nezískáte články, které hrozí odnětím svobody „výtržníkům“. Voják si odjakživa respekt získával v boji, nikdy ne fedrpušem a naleštěnou šavličkou a Bretschneidery po ulicích.